За тиждень на чернігівських автошляхах збили двох лосів

Саме з вини водіїв на початку квітня 2020 року біля мосту через Десну на об’їзній автотрасі між Шестовицею та Ягідним (неподалік Чернігова) вантажівкою була поранена молода лосиха. Вона ще намагалася й утекти, але пробігши метрів двісті, впала замертво. Поранення тварини виявилося несумісним з життям…

На місце події прибули посадові особи з обласного управління лісового та мисливського господарства, екологічної інспекції в області, держпродспоживслужби, районний мисливствознавець ДП «Чернігівське лісове господарство» та єгерська служба користувача мисливських угідь ТОВ СМРП «Придеснянське».

Подібне лиходійство трапилося і минулого тижня на трасі Київ – Гомель біля повороту на Олешню — вночі загинув трирічний лось, а водій зник з місця дорожньо-транспортної пригоди.

На жаль, нині на дорогах Чернігівщини все рідше і рідше встановлюють знаки «Обережно, тварини!». Дорожники пояснюють це низькою щільністю диких тварин. Мовляв,  у таких знаках нема необхідності. До того ж, і ефективність їх дії за низької культури водіїв у наших умовах практично нульова: авто мчать, незважаючи, бува, ні на які знаки.

Але вже сама автотраса чи залізнична колія — це не лише смертельна пастка для тварин, а ще й бар’єр для зменшення площі середовища їхнього існування. Вважаю, що назріла гостра проблема охорони тварин на шляхах. Можливо, на деяких ділянках доріг доцільно встановлювати знаки обмеження швидкості в певний період року чи час доби. Приміром, на час гону лося, козулі чи просто в нічну пору.

“Водіям слід бути уважнішими на дорогах, не перевищувати швидкості. Особливо вночі на неосвітлених трасах, обабіч яких росте ліс. Бо та ж косуля, засліплена світлом фар, не тікатиме, а різко зупиниться посеред дороги і  ”стоятиме до останнього”, – розповідає головний спеціаліст відділу мисливського господарства Чернігівського ОУЛМГ Володимир Бабич.

В контексті. Ще в листопаді позаминулого року лося європейського виключили з Червоної книги, дозволивши полювання на нього. Але Міністерство екології подало апеляцію на це рішення і виграло її 8 квітня минулого року.

Тож лосі залишаються Червонокнижними тваринами. А ще минулого року уряд встановив рекордний штраф за убивство цієї тварини – 130 тисяч гривень.

Микола Тищенко. Фото автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте